tervezze meg következő lépését az új CompTIA Career Roadmap

 IT Career Roadmap segítségével.jpg
új karrier indítása — legyen szó akár az első munkádról, akár a karriered megváltoztatásáról — félelmetes törekvés lehet, különösen az informatikai területen. Hol kezded keresni? Melyik munka a megfelelő az Ön számára? Mennyi pénzt tudnál keresni? Mit akarsz kezdeni az életeddel?

nem, a válasz nem az ,hogy ” rockot akarok!”

a jó hír az, hogy a CompTIA új informatikai karriertervező eszköze választ ad az informatikai karrier összes kérdésére.

mi az a karrier-tervezési eszköz?

a CompTIA informatikai karriertervező eszköze öt kategóriában segít vizualizálni a következő lépést a kezdőtől a középhaladóig a haladó informatikai munkákig:

  • IT támogatás
  • IT hálózatépítés
  • Cybersecurity
  • szoftver-és Webfejlesztés
  • Adatelemzés

az áttekintő oldalon öt it-profit láthat különböző kezdő szerepkörökben a szakterületükön. De amikor rákattint a dobozra a címükkel, további részleteket kap erről a szerepről. Kattintsunk át az informatikai támogatási útvonalon, hogy lássuk, mi lehet az Ön számára, ha informatikai támogatási szakember, help desk technikus vagy hasonló technikai támogatási szerepkör.

A Következő Lépés: IT Support Specialist

az IT Support specialist szoftvereket telepít, számítógépes munkaterületeket állít fel és megoldja a műszaki problémákat. Az ütemterv szerint az informatikai támogatási szakember medián nemzeti fizetése 50 981 dollár, évente körülbelül 230 000 álláshirdetés van. A munka várhatóan 13% – kal növekszik 2018-tól 2028-ig. És ez mind az útiterv első oldalán van. A További információ feliratú piros gombra kattintva elkezdheti vizualizálni, hogy nézhet ki az informatikai támogatási karrierje.

IT karrier Útiterv Homepage

mi az informatikai támogatás?

minden szakasz a munkakategória szerepeinek és felelősségének leírásával kezdődik. Például az informatikai támogató szakemberek elemzik, elhárítják és értékelik a technológiai problémákat. Együttműködhetnek belső ügyfelekkel vagy külső ügyfelekkel. Közvetlenül együttműködhetnek a végfelhasználókkal, vagy útmutatást adhatnak más technikusoknak.

mi az IT támogatás

IT támogatás szakember: Részletek

az oldal következő szakasza egy interaktív táblázat, ahol megtalálhatja az éves medián fizetést, az álláshirdetések éves számát és az egyes munkakörök – kezdő, középhaladó és haladó-informatikai tanúsítványainak számát.

ez segíthet meglátni a potenciálját – a kezdő informatikai támogatási technikus éves medián fizetése 39 885 dollár, de egy fejlett informatikai támogatási technikus esetében 59 234 dollárra ugrik. Ez segíthet abban is, hogy azonosítsa a leginkább keresett állásokat – több mint 83 000 álláshirdetéssel az informatikai támogató szakember nagyszerű lehetőséget kínál annak, aki informatikai karriert szeretne kezdeni.

támogatja a fizetést és a munkahelyteremtést

végül nem csak a rendelkezésre álló informatikai tanúsítványok számát láthatja (CompTIA és más módon), de ha a szám fölé görgeti, akkor láthatja, hogy melyek azok. Ha informatikai támogatási szakemberként szeretné elindítani informatikai karrierjét, az olyan tanúsítványok megszerzése, mint a CompTIA IT Fundamentals+, a CompTIA A+ és az IT Infrastructure Library (ITIL), a jobb lábra állíthatja Önt.

a táblázat alatt az adott kategóriában az adott tapasztalati szinthez szükséges munkakörök és készségek találhatók. Tehát, ha bele akar lépni, akkor a felsorolt címekkel kereshet munkát-asztali támogatási szakember, informatikai technikus vagy terepi szerviztechnikus, csak hogy néhányat említsünk. Ezen a szinten van egy listája az ebben a kategóriában végzett munkákhoz szükséges készségekről is.

IT támogatás munkakörök és készségek

tervezés a következő lépés az IT

készen áll, hogy feltérképezze a jövőben? A következő szakasz vizuális ütemtervet tartalmaz, amelynek informatikai tanúsításai megfelelnek a karrierútoknak. A CompTIA tanúsítványokhoz leírásokat, linkeket, sőt példakérdéseket is mellékeltünk. A partner tanúsítványok, adunk egy rövid áttekintést.

az ütemterv egy nézetben jeleníti meg az összes munkakategóriát, így láthatja, hogy milyen egyéb karrierlehetőségek érhetők el az Ön számára, ha kap egy bizonyos tanúsítványt. Például a CompTIA Network + és a CompTIA Security+ három útvonalra vonatkozik: informatikai támogatás, informatikai hálózatépítés és kiberbiztonság.

IT karrier ütemterv

ha még több útmutatást szeretne kapni, kap egy testreszabott karrier ütemtervet e-mailben közvetlenül a postaládájába. Akkor mindig tudni fogja, mi áll előttünk a sikeres informatikai karrier felé vezető úton. A megfelelő karrier megtalálása az IT-ben kihívást jelenthet, de a CompTIA új informatikai karrier-tervezési eszköze megkönnyíti az Ön számára, hogy pontosan lássa, mit kell tennie a karriercélok elérése érdekében.

nem számít, mi a következő lépés, kérjen inspirációt és tanácsot a CompTIA informatikai karrier hírleveléből. Iratkozzon fel még ma, és kap 10% kedvezmény a következő vásárlás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.